Firma, které se daří hned v několika sportovních odvětvích, běžeckého lyžování nevyjímaje

Salomon je značka, která se v posledních letech výrazně zaměřuje na segment nemazacích lyží. Dokonce se podíl nemazacích běžek na celkové výrobě pohybuje u Salomonu okolo 70 %, což jenom dokládá, jak je tento dynamicky rostoucí segment pro výrobce důležitý. Salomon zde sází především na mohérové pásy, které najdeme napříč celou modelovou řadou, tedy konkrétně Salomon S-Race Skin až Salomon 7 Skin. Stejně jako firma Atomic, tak i Salomon používá pouze pásy se 100% mohérem. Za zmínku určitě stojí to, že pásy pro Salomon vyrábí švýcarská firma Pomoca. Tato firma totiž již přes 80 let vyrábí pouze mohérové pasy a mezi jejich zákazníky patří kromě Salomonu i třeba Rossignol, Dynafit, Dynastar, K2, Blizzard a další.

Důležité je zmínit, že Salomon vyrábí všechny své skin lyže minimálně ve třech tvrdostech pro každou délku, což je rozhodně dobře, jelikož výběr správné tvrdosti je u lyží s mohérovými pásy klíčoví.  U modelové řady RC Skin a S-Race Skin se dokonce jedná o čtyři tvrdosti pro každou délku, a to se jen tak nevidí. Právě tvrdost lyže úzce souvisí se zkratkou D2FC, kterou najdeme opět u všech modelových řad skin lyží. Jedná se vlastně o digitální dynamickou kontrolu flexe lyže, která má zajistit, co nejpřesnější párování lyží dle jejich tvrdosti. Kromě řady 7 najdeme rovněž u všech modelů lyží také tzv. Protective Foil. Lyže s touto technologií jsou vždy v továrně naparafínovány, vykartáčovány a opatřeny ochrannou fólií chránící lyže proti mechanickému poškrábání a UV záření. Před první jízdou tak stačí fólii pouze strhnout a lyže vykartáčovat.

Z nemazacích běžek byste ještě v nabídce Salomonu našli lyže se „šupinami“, které nesou označení ESCAPE a SNOWSCAPE.  V případě Salomonu se však jedná o okrajový segment.