francouzský výrobce běžek, který se u nemazacích běžek zaměřuje především na využití mohéru

v současné době nabízí tento španělský výrobce lyží hned tři různé nemazací technologie, kterými jsou R-Skin, R-Grip a Ar Plus Waxless (Ar Positrack Waxless). První z jmenovaných technologií využívá mohérových pásu umístěných v oblasti mazací komory. Lyže s R-Skinem jsou vyráběny v různých výkonnostních kategoriích, a to od závodních lyží R-Skin Race s pásem ze 100 % mohéru až po hobby lyže R-Skin Sport s pásem kombinující mohér a nylon.

Rossignol R-Skin Sport

 

 

 

 

 Na podmínky okolo 0 °C  jsou určené lyže s R-Grip technologií.  Jedná se vlastně o speciálně zpracovanou odrazovou zónu lyže, která je vyrobena z hrubšího a měkčího materiálu. Firma Rossignol využívá mikrokontaktu nejen u svých závodních modelů, ale tak trochu překvapivě i u pouze sportovní třídy lyží Zymax.

Poslední nemazací technologií využívanou firmou Rossignol jsou šupiny, které poznáte podle označení AR Positrack Waxless či AR Plus Waxless. První z jmenovaných technologií představuje tepelně tvarované šupiny, které jsou používány především u turistických lyží. U sportovních modelů jsou pak používány frézované šupiny AR Plus s proměnlivou strukutou protismyku. Prvních 10 cm je tvořeno hladšími šupinami, na které navazuje hustší soustava šupin s lepšími stoupacími vlastnostmi.  

Rossignol Zymax AR Plus